• kontakt
 • ako ušetriť ?
 • Cenníky
 • Aktuality
  Tip na posilnenie imunity
  Poznáte túto aminokyselinu? Jej obsah v krvi ovyplyvňuje pružnosť našich ciev a imunitu.


  Ako sa vyhnúť pôstnej kríze
  Využite posledné slnečné dni na pôst, nech sa telo očístí aj zvnútra


  Prírodný repelent

  vytlač stránku pošli stránku pridaj k obľúbeným

  Terrashield – hojivý repelent

  0

  Asi všetci poznáme tú dilemu, ktorú máme v letných mesiacoch, v takzvanej komárovej sezóne – či sa máme postriekať chemickým repelentom a vystavovať sa tak ďalším toxínom, alebo sa nepostriekať a vystavovať sa bodnutiu hmyzom.

  Táto, na prvý pohľad hamletovská otázka má pomerne prekvapivé riešenie z prírody. Ako vieme, mnohé rastliny sa vedia chrániť pred škodcami aj hmyzom a keď ich esencie použijeme na svoju ochranu, môžu pomôcť aj nám.  Tá prekvapivá časť je v tom, že takýto prírodný repelent je nie len hmyzoodpudivý, ale aj hojivý na pokožku a má aj zopár ďalších dobrých vlastností.

  Poďme sa pozrieť na jeho zloženie  a na známe účinky jeho jednotlivých zložiek:

  Frakcionovaný kokos –  okamžite a  vstrebáva do pokožky  Jeho páperovo ľahký zvláčňujúci efekt poskytuje upokojujúcu bariéru bez zanášania pórov a je vynikajúci pre suchú, alebo problémovú pokožku.

  Ylang ylang – v krajine pôvodu (Indonézii) s najčastejšie používa na štípance od hmyzu, na akné, na hydratáciu pokožky, pôsobí antidepresívne a repelenčne

  Tamanu-  vonia trochu ako zeleninový vývar, v hlbokej, zemitej, ale pritom zelené vôni sa skrýva vyživujúci potenciál. Je silne regeneračný, upokojuje pri bolestivých napätiach pokožky, pomáha regenerovať rany a jazvy. Tradične sa používa aj k regenerácii kože po vredoch či pásovom opare, po uštipnutí hmyzom.

  Nootka  – Stromy Nootka sa bežne používajú na renováciu japonských svätýň. Esenciálny olej Nootka má pozoruhodné hmyzoodpudivé vlastnosti a krásnu teplú citrusovú vôňu.

  Ceder  – Cédrové drevo bolo populárnym stavebným materiálom, po stáročia slúžil k stavbe chrámov (Šalamúnov chrám v Jeruzaleme), k výrobe nábytku a truhiel, stavbe lodí a palácov na celom Strednom východe, pretože pre svoj vysoký obsah esenciálneho oleja odolávalo rozkladu, odpudzoval tak hmyz, ako aj huby.

  Kocúrnik obyčajný –  spôsobuje dobrú náladu u mačiek. Zaujúmavosťou je, že vnímať ho a teda i reagovať naň majú schopnosť i mačky, ktoré o čuch prišli. Olej z kocúrnika, hlavne jedna z jeho zložiek Nepetalaktón,  odpudzuje niektoré druhy hmyzu ako šváby, termity a moskyty, dokonca malé hlodavce.

  Citrónový eukalyptus – jeho vôňa je jemná, svieža, slabo kyslá, gafrová, balzamová. Na rozdíel od typu Eucalyptus globulus daleko jemnějšia.
  Má antibakteriálne, hojivé, analgetické  a repelenčné účinky.

  Litsea cubeba– (may chang) má predovšetkým účinok antidepresívny, podporuje koncentráciu a čistí vzduch. Jej inhalácia  je dobrou prevenciou pred nákazou infekčnými chorobami.

  Vanilka  má upokojujúce účinky, pomáha zbaviť sa telu toxínov a spomaľuje starnutie buniek.

  Arborvitae –  Všetky časti  stromu Tuje obrovskej – Arborvitae, ktorý je pôvodom z Kanady používali Indiáni pre jeho zdravotné účinky, a na stavanie kánoí, totemov, a na výrobu košov a oblečenia. Kvôli svojim prírodným konzervačným vlastnostiam, drevo z  Arborvitae  nehnije, a preto je obľúbené pri výrobe drevárskych výrobkov a na ochranu prírodných drevených povrchov. Je to prírodný odpudzovač hmyzu a je účinný na ochranu dreva

  Ako je už z popisov týchto jednotlivých olejov zrejmé, majú silné antihmyzové účinky, ale okrem toho ochraňujú pokožku a majú ďalšie ochranné vlastnosti. A tak tento repelent nie je iba repelent, ale tiež aj hojivý olej na pokožku, ktorý okrem iného posilňuje imunitu.

  15 ml – 17,60 EUR

  30 ml v spreji – 32,- EUR

   

 • znečistenie
 • ochrana
 • ako pomôcť ?
 • Akcie
  Pozvánka na seminár...
  16.11.2018
  770capital ... ktorý vám pomôže zlepšiť zdravie celej rodiny

  Zelený intenzívny seminár
  17.11.2018
  Ohladom zelenych potravin nie je lepsi seminar, na ktorom by ste sa dozvedeli viac ako na tomto.


  |   VODA   |   VÝŽIVA   |   POHYB   |   VZDUCH   |   SLNKO   |
  Ochrana osobných údajov   Zdravý životní styl