• kontakt
 • ako ušetriť ?
 • Cenníky
 • Aktuality
  Tip na posilnenie imunity
  Poznáte túto aminokyselinu? Jej obsah v krvi ovyplyvňuje pružnosť našich ciev a imunitu.


  Ako sa vyhnúť pôstnej kríze
  Využite posledné slnečné dni na pôst, nech sa telo očístí aj zvnútra


  Rybací olej

  vytlač stránku pošli stránku pridaj k obľúbeným

    EQ Arctic Oil

   

  Čistý omega-3 olej zo 100 % arktických divokých rýb, so za studena lisovaným olivovým olejom a vitamínom D3 - a pridanou príchuťou čerstvých citrónov

   

  Výsledky ukazujú, že všetci, ktorí užívali EQ Pure Arctic Oil počas minimálne 120 dní, dosiahli zlepšenú rovnováhu mastných kyselín. EQ Pure Arctic Oil obsahuje čistý omega-3 olej z tresky ulovenej vo výživných arktických vodách neďaleko nórskeho pobrežia.

   

  ü  Neobsahuje žiadne iné pridané rybacie oleje ani syntetické doplnky

  ü  Vyvážený olej pre optimálny pomer medzi množstvami omega-6 a omega-3

  ü  Prospešný pre kardiovaskulárny systém, mozog, zrak, imunitný systém a svalstvo

  ü  Prispieva k normálnemu krvnému tlaku a normálnej hladine cholesterolu, vápnika a triglyceridov v krvi

  ü  Rybací olej má certifikáciu MSC a CoC a pochádza z udržateľných nórskeho rybárskeho priemyslu

  ü  Pridané polyfenoly sú za studena lisovaného vysoko-kvalitného olivového oleja, vitamín D3 a príchuť čerstvého citrónu

  ü  100% prírodný

   

  ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

   

  Odporúčaná denná dávka je 0,15 ml na 1 kg telesnej hmotnosti.

  Dospelí, ktorí vážia aspoň 50 kg: 7.5 ml (pribl. 1,5 čajovej lyžičky) denne.

  Dospelí, ktorí vážia viac než 80 kg: 12 ml (pribl. 1 polievková lyžica) denne. Odporúčame zdvojnásobiť dávku počas prvého mesiaca.

  VAROVANIE

   

  Prosím, konzultujte užívanie so svojim lekárom, ak beriete antikoagulanty, ste tehotná, alebo podávate produkt dieťaťu do 1 roka.

  USKLADŇOVANIE

   

  Neotvorené fľaše by mali byť uskladňované na tmavom, suchom a chladnom mieste alebo v chladničke. Otvorené fľaše by mali byť zachladené a použité do 90 dní. Pri uskladňovaní do teploty 4° C sa môže produkt kvôli olivovému oleju stmavnúť. Po pár minútach v izbovej teplote sa znovu stane priehľadným. Uskladňujte mimo dosahu detí.


    

  ZLOŽENIE

  Rybací olej (EPA a DHA), za studena lisovaný olivový olej, vitamín E (antioxidant), príchuť (citrón), vitamín D3.

   

   

  ZÁKLADNÉ MASTNÉ KYSELINY

   

  Mastné kyseliny sú veľmi dôležité pre zabezpečenie, aby všetky telesné funkcie, vrátane mozgu, svalstva, obehového a respiračného systému a funkcie kože fungovali tak, ako majú. 

  Mastné kyseliny sa delia na omega-3, -6 a -9. Omega-3 a -6 sú základné mastné kyseliny, čo znamená, že ich nevieme vytvárať prirodzene, ale musíme ich získavať z potravy alebo ako doplnok. Tieto mastné kyseliny sú potrebné pre rozvoj mozgu, funkcie imunitného systému a reguláciu krvného tlaku. Pre zabezpečenie optimálneho rozvoja je veľmi dôležité ich prijímať denne. 

   

  ZMENA STRAVOVANIA

   

  Pred priemyselnou revolúciou obsahoval západný štýl stravovania vyrovnaný pomer omega-3 a omega-6. Za posledných 40-50 rokov sme však zaznamenali veľké zmeny v tom, ako sa stravujeme. Dnes konzumujeme množstvo spracovaného jedla a rastlinných olejov, napr. zo sóje, slnečnice alebo kukurice, ktoré obsahujú až 80% omega-6 a takmer žiadnu až žiadnu omega-3. Značné množstvo omega-6 sa tiež nachádza v krmive pre zvieratá a tie sú zdrojom živočíšnych produktov, ktoré konzumujeme - a to platí tiež pre krmivo podávané chovaným rybám.
   

  OMEGA-3/OMEGA-6

   

  Chýbajúca rovnováha u veľkej väčšiny omega-6 mastných kyselín môže byť veľkým problémom pre vaše zdravie. Nanešťastie sa to týka väčšiny z nás, bez toho, že by sme o tom vôbec vedeli. Dnes je pomer medzi omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami v

   západnom štýle stravovania niekde medzi 10:1 až 20:1. Toto znamená, že sa dostávame niekde k až 20-krát viac omega-6 v porovnaní s omega-3. Odporúčaný pomer je pritom pod 5:1. Počas posledného desaťročia sa dostalo do všeobecného povedomia, že dlhotrvajúce zápaly sú hlavným faktorom niekoľkých chronických ochorení, napr. srdcovocievnych ochorení, diabetes typu 2 a obezity. Pomer vyšší než 5:1 zvyšuje dĺžku a závažnosť zápalových reakcií. Vyvážené omega-6 a omega-3 môžu byť jedným z kľúčov k lepšiemu zdraviu a zníženiu výskytu chronických ochorení.

  OMEGA-9

   

   

  Pridali sme tiež omega-9 mastné kyseliny a vysoké hladiny polyfenolových antioxidantov z unikátneho za studena lisovaného a vysoko-kvalitného olivového oleja, ktorý bol ocenený ZLATOU CENOU NYIOOC. Omega-9 prispieva k udržiavaniu zdravého srdcovocievneho systému a vyváženej hladiny cukru v krvi. Riešením pre prevenciu zápalových reakcií a srdcovocievnych ochorení je zvýšiť príjem vysoko-kvalitných omega-3 a omega-9, namiesto samotného zníženia príjmu omega-6.

  DOBRÉ VEDIEŤ

  ü  Výživové doplnky nie sú náhradou za zdravú a pestrú stravu.

  ü  Vyrobené v súlade so štandardami GMP. 

   

  Pozrite si video, ako sa olej vyrába: 

  https://vimeo.com/215491963

   

  Cena: 39 - 45 EUR - od čoho to závisí? Spýtajte sa ma: tianavit@tianavit.sk

   

  Mám záujem o tento výrobok 

   

   

 • znečistenie
 • ochrana
 • ako pomôcť ?
 • Akcie
  Pozvánka na seminár...
  16.11.2018
  770capital ... ktorý vám pomôže zlepšiť zdravie celej rodiny

  Zelený intenzívny seminár
  17.11.2018
  Ohladom zelenych potravin nie je lepsi seminar, na ktorom by ste sa dozvedeli viac ako na tomto.


  |   VODA   |   VÝŽIVA   |   POHYB   |   VZDUCH   |   SLNKO   |
  Ochrana osobných údajov   Zdravý životní styl