• kontakt
 • ako ušetriť ?
 • Cenníky
 • Aktuality
  15.2 – 14.5. OBDOBIE DREVA
  Aktívne orgány: pečeň, žlčník Toto obdobie je spojené s očistou. Na jar nestačí iba upratať svoj byt, ale ešte dôležitejšie je vyčistiť si celý zažívací trakt, čím podporíme pečeň a žlčník.


  Tip na posilnenie imunity
  Poznáte túto aminokyselinu? Jej obsah v krvi ovyplyvňuje pružnosť našich ciev a imunitu.


  Rybací olej

  vytlač stránku pošli stránku pridaj k obľúbeným

    EQ Arctic Oil

   

  Čistý omega-3 olej zo 100 % arktických divokých rýb, so za studena lisovaným olivovým olejom a vitamínom D3 - a pridanou príchuťou čerstvých citrónov

   

  Výsledky ukazujú, že všetci, ktorí užívali EQ Pure Arctic Oil počas minimálne 120 dní, dosiahli zlepšenú rovnováhu mastných kyselín. EQ Pure Arctic Oil obsahuje čistý omega-3 olej z tresky ulovenej vo výživných arktických vodách neďaleko nórskeho pobrežia.

   

  ü  Neobsahuje žiadne iné pridané rybacie oleje ani syntetické doplnky

  ü  Vyvážený olej pre optimálny pomer medzi množstvami omega-6 a omega-3

  ü  Prospešný pre kardiovaskulárny systém, mozog, zrak, imunitný systém a svalstvo

  ü  Prispieva k normálnemu krvnému tlaku a normálnej hladine cholesterolu, vápnika a triglyceridov v krvi

  ü  Rybací olej má certifikáciu MSC a CoC a pochádza z udržateľných nórskeho rybárskeho priemyslu

  ü  Pridané polyfenoly sú za studena lisovaného vysoko-kvalitného olivového oleja, vitamín D3 a príchuť čerstvého citrónu

  ü  100% prírodný

   

  ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

   

  Odporúčaná denná dávka je 0,15 ml na 1 kg telesnej hmotnosti.

  Dospelí, ktorí vážia aspoň 50 kg: 7.5 ml (pribl. 1,5 čajovej lyžičky) denne.

  Dospelí, ktorí vážia viac než 80 kg: 12 ml (pribl. 1 polievková lyžica) denne. Odporúčame zdvojnásobiť dávku počas prvého mesiaca.

  VAROVANIE

   

  Prosím, konzultujte užívanie so svojim lekárom, ak beriete antikoagulanty, ste tehotná, alebo podávate produkt dieťaťu do 1 roka.

  USKLADŇOVANIE

   

  Neotvorené fľaše by mali byť uskladňované na tmavom, suchom a chladnom mieste alebo v chladničke. Otvorené fľaše by mali byť zachladené a použité do 90 dní. Pri uskladňovaní do teploty 4° C sa môže produkt kvôli olivovému oleju stmavnúť. Po pár minútach v izbovej teplote sa znovu stane priehľadným. Uskladňujte mimo dosahu detí.


    

  ZLOŽENIE

  Rybací olej (EPA a DHA), za studena lisovaný olivový olej, vitamín E (antioxidant), príchuť (citrón), vitamín D3.

   

   

  ZÁKLADNÉ MASTNÉ KYSELINY

   

  Mastné kyseliny sú veľmi dôležité pre zabezpečenie, aby všetky telesné funkcie, vrátane mozgu, svalstva, obehového a respiračného systému a funkcie kože fungovali tak, ako majú. 

  Mastné kyseliny sa delia na omega-3, -6 a -9. Omega-3 a -6 sú základné mastné kyseliny, čo znamená, že ich nevieme vytvárať prirodzene, ale musíme ich získavať z potravy alebo ako doplnok. Tieto mastné kyseliny sú potrebné pre rozvoj mozgu, funkcie imunitného systému a reguláciu krvného tlaku. Pre zabezpečenie optimálneho rozvoja je veľmi dôležité ich prijímať denne. 

   

  ZMENA STRAVOVANIA

   

  Pred priemyselnou revolúciou obsahoval západný štýl stravovania vyrovnaný pomer omega-3 a omega-6. Za posledných 40-50 rokov sme však zaznamenali veľké zmeny v tom, ako sa stravujeme. Dnes konzumujeme množstvo spracovaného jedla a rastlinných olejov, napr. zo sóje, slnečnice alebo kukurice, ktoré obsahujú až 80% omega-6 a takmer žiadnu až žiadnu omega-3. Značné množstvo omega-6 sa tiež nachádza v krmive pre zvieratá a tie sú zdrojom živočíšnych produktov, ktoré konzumujeme - a to platí tiež pre krmivo podávané chovaným rybám.
   

  OMEGA-3/OMEGA-6

   

  Chýbajúca rovnováha u veľkej väčšiny omega-6 mastných kyselín môže byť veľkým problémom pre vaše zdravie. Nanešťastie sa to týka väčšiny z nás, bez toho, že by sme o tom vôbec vedeli. Dnes je pomer medzi omega-6 a omega-3 mastnými kyselinami v

   západnom štýle stravovania niekde medzi 10:1 až 20:1. Toto znamená, že sa dostávame niekde k až 20-krát viac omega-6 v porovnaní s omega-3. Odporúčaný pomer je pritom pod 5:1. Počas posledného desaťročia sa dostalo do všeobecného povedomia, že dlhotrvajúce zápaly sú hlavným faktorom niekoľkých chronických ochorení, napr. srdcovocievnych ochorení, diabetes typu 2 a obezity. Pomer vyšší než 5:1 zvyšuje dĺžku a závažnosť zápalových reakcií. Vyvážené omega-6 a omega-3 môžu byť jedným z kľúčov k lepšiemu zdraviu a zníženiu výskytu chronických ochorení.

  OMEGA-9

   

   

  Pridali sme tiež omega-9 mastné kyseliny a vysoké hladiny polyfenolových antioxidantov z unikátneho za studena lisovaného a vysoko-kvalitného olivového oleja, ktorý bol ocenený ZLATOU CENOU NYIOOC. Omega-9 prispieva k udržiavaniu zdravého srdcovocievneho systému a vyváženej hladiny cukru v krvi. Riešením pre prevenciu zápalových reakcií a srdcovocievnych ochorení je zvýšiť príjem vysoko-kvalitných omega-3 a omega-9, namiesto samotného zníženia príjmu omega-6.

  DOBRÉ VEDIEŤ

  ü  Výživové doplnky nie sú náhradou za zdravú a pestrú stravu.

  ü  Vyrobené v súlade so štandardami GMP. 

   

  Pozrite si video, ako sa olej vyrába: 

  https://vimeo.com/215491963

   

  Cena: 39 - 45 EUR - od čoho to závisí? Spýtajte sa ma: tianavit@tianavit.sk

   

  Mám záujem o tento výrobok 

   

   

 • znečistenie
 • ochrana
 • ako pomôcť ?
 • Akcie
  Akcia pre jarnú očistu! Ušetrite 15%
  15.03.2019
  Citŕonový éterický olej na prečistenie tela a Metabolická zmes na obmedzenie maškrtenia a naštartovanie trávenia...


  Ako si vytvoriť domácu prírodnú voňavú lekárničku
  27.03.2019
  ... s éterickými olejmi doTerra


  |   VODA   |   VÝŽIVA   |   POHYB   |   VZDUCH   |   SLNKO   |
  Ochrana osobných údajov   Zdravý životní styl