• kontakt
 • ako ušetriť ?
 • Cenníky
 • Aktuality
  Nová kuchárska e-kniha je na svete!
  Zažite aj vy istotu pri výbere receptov podľa ročného obdobia


  15.11. - 14.2. OBDOBIE VODY
  Aktívne orgány: obličky, močový mechúr Príznaky oslabenia: časté zápaly močového mechúra, ktorý sa snaží preberať funkciu obličiek, nedoslýchavosť, rednutie kostí, strach, obavy


  Aktuality

  vytlač stránku pošli stránku pridaj k obľúbeným

  Nedostatok vitamínu E môže za potrat

  13. 09. 2017

  Ženy, ktoré sa v priebehu tehotenstva potýkali s nedostatkom vitamínu E, mali dvakrát väčšie riziko potratu. Doposiaľ nebol známy presný mechanizmus, ako deficit látky plod ovplyvňuje.

  Vedci z Oregon State University skúmali vplyv vitamínu E na embryonálny vývoj u rybičiek druhu Dánio pruhované, známych tiež ako zebričky. Zistili, že závažný nedostatok vitamínu E v tehotenstve vedie ku spotrebe dôležitých mastných kyselín, ktoré sú pre zdravie organizmu naprosto zásadné. Ak nemá telo k dispozícii mastné kyseliny, nahradí si ich nedostatok glukózou, ktorá je pre telesné tkanivá významným zdrojom energie. Lenže glukóza použitá k vyrovnanie deficitu mastných kyselín niekde chýba. Väčšinou sa jej nedostáva v mozgu a ďalších energeticky náročných orgánoch. Tie sa potom nemôžu vyvíjať a embryo odumiera.

  Význam vitamínu E spočíva hlavne v ochrane mastných kyselín, bez ktorých sa organizmus neobíde.

  Hovoríte si, čo s tým? Aké je riešenie? No predsa EQ Pure Arctic Oil!

  A prečo? Obsahuje totiž vitamín E, vitamín D3 a hlavne veľké množstvo 3-omega mastných kyselín, ktoré potrebujem k správnemu fungovaniu našich ciev, mozgu, orgánov.

  Eqology prostredníctvom EQ Pure Arctic Oil dala do obehu unikátny produkt, ktorý kombinuje prospešné atribúty omega-3 mastných kyselín z najlepších morských rybacích zdrojov s omega-9 mastnými kyselinami, a za studena lisovaným extra panenským olivovým olejom, ktorý obsahuje značné množstvá polyfenolov.

  Zdravotné úrady v Dánsku odporúčajú omega-3 tehotným ženám, aby tak zabezpečili dostatok vitamínu D a omega-3. Vitamín D je potrebný pre príjem vápnika, ktorý zabezpečuje optimálny rozvoj štruktúry kostí plodu. EQ Pure Arctic Oil má tiež množstvo omega-3 mastných kyselín DHA, ktoré sú dôležité pre rozvoj mozgu a zrak. Niektoré štúdie indikujú, že ak matky dostanú dostatok omega-3 počas tehotenstva, mozog dieťaťa sa lepšie vyvinie.
  EQOLOGY vám dokonca urobí test zdarma, ako ste na tom s pomerom 3-omega a 6-omega mastných kyselín. Správny pomer je totiž 1:4 , ale väčšina ľudí má pomer 1:20 - 1:30. Je to spôsobené nadmernou konzumáciou červeného mäsa, orechov, ktoré majú oveľa viac 6-omega než 3-omega mastných kyselín. To potom vedie k chronickým zápalom v tele a zanášaniu ciev, čo má za následok vysoký krvný tlak a ostatné srdcovo-cievne choroby, na ktoré umiera v našej krajine najviac ľudí.

  Ako sa tento olej vyrába? Ukážkové video si pozrite tu: vimeo.com/215489900  

  Takže neváhajte, píšte, objednávajte na môj mail tatiana@banasova.sk, vysvetlím vám tiež, ako môžete mať každý 4 olej zadarmo :-)

  A ak sa chcete o tom, ako zostať dlho zdravý a mladý, dozvedieť viac, pozrite tu...


 • znečistenie
 • ochrana
 • ako pomôcť ?
 • Akcie
  Tip na vianočný darček
  09.12.2017
  Chcete svojich blízkych potešiť niečím praktickým a užitočným? Kúpte im zdravie do kabelky!


  ZELENÝ INTENZÍVNY SEMINÁR
  27.01.2018
  Zelené potraviny v širších súvislostiach


  |   VODA   |   VÝŽIVA   |   POHYB   |   VZDUCH   |   SLNKO   |
  Ochrana osobných údajov   Zdravý životní styl